Winkelwagen

U heeft geen artikelen in uw winkelwagen.

Yarinde plantengids

Yarinde Plantengids

Filter op

Sorteren

Maximale groeihoogte (in CM)

Altijd groen?

Positie in de tuin

Bladkleur

winterhard

Bijvriendelijk

Aster 'Aster'

Toon filters

U zoekt een fraaie langbloeiende plant voor uw borders? Heeft u wel eens gedacht aan Aster planten? Er bestaan maar liefst 600 soorten asters met allemaal verschillende eigenschappen en voorkeuren. Ze behoren allemaal tot de composietenfamilie (Compositae of Asteraceae). Vanwege hun schitterende bloei zijn er tal van cultivators die als tuinplant gekweekt worden. De bloemen van Asters trekken bijen en vlinders. Deze laatbloeier bloeit vanaf eind zomer tot voorbij oktober en geeft de voorkeur aan een zonnige plek in uw borders. Aster planten kunt u perfect combineren met siergrassen en (herfst) anemonen.

Aster planten kopen online

Aster planten kopen online? Check dan eerst onze bloemenrijke borderpakketten met Aster planten en bijpassende beplanting voor uw borders. Of raadpleeg gratis een tuinplantspecialist van ons voor een borderplan op maat. Wij bezorgen meer dan 30 soorten Aster planten en andere bijpassende borderplanten overal in de Benelux. Wij doen echter niet aan losse verkoop van enkele stuks.

Snoeien en verzorging Aster

Snoei na de bloei de planten terug tot ongeveer 10 a 15 cm boven de grond. Knip met schoon tuingereedschap de bloemstengels weg. Om de plant de winter door te helpen, geeft u ze direct na het snoeien wat compost. Strooi dan een laagje rondom de basis van de plant.

De hogere soorten hebben bij stormachtig weer wat ondersteuning nodig. Het opbinden van de plant kan dan noodzakelijk zijn. Dit is afhankelijk van de wind in uw tuin of tuinborder. Het opbinden van planten kunt u doen bamboe stokken. U plaats een bamboestok naast de plant, verbind vervolgens de plant en de bamboe stok met bindbuis.

Ziektes bij de Asters

De Astersoorten kunnen gevoelig zijn voor Meeldauw, een schimmelziekte. U herkent deze ziekte aan een witte aanslag op bladeren, takken en de bloemen. Wij werken zoveel met resistente soorten en controleren de planten altijd op deze ziekte. Vooral oudere planten zijn wat meer gevoelig voor meeldauw. U kunt dit voorkomen door enkel de basis van de plant te bewateren. De ziekte komt vooral voor tijdens warme zomerdagen in combinatie met vochtige weersomstandigheden.

Bloeitijd van de Asters

De eerste Aster soorten beginnen in mei te bloeien. Dat zijn de zogenaamde vroegbloeiende Aster soorten. De vroegbloeiende Astersoorten vindt u op deze pagina. Deze Alpenasters bloeien in de maanden mei en juni. Daarnaast zijn er Astersoorten die bloeien in de maanden juni tot september, de 'Zomerasters'. Dit zijn prachtige vaste planten die gek genoeg niet erg populair zijn, maar u zeker niet mag missen. Ook zijn er de laatbloeiende aster soorten, die noemen wij in het Nederlands de 'Herfstasters'. Deze soorten bloeien vanaf september tot en met oktober

Herkomst van de Asters

Oorspronkelijk komen de Alpenasters uit, u raad het al, de alpen van Europa tot en met Siberië. De Zomerasters 'Kalimeris' en de Herfstasters 'Aster ageratoides' zijn inheems aan delen van Azië.

Toepassing in de tuin

In de Benelux worden deze Alpenasters - bodembedekkers veel aangeplant in borders en rotstuinen. De kern is meestal geel en de bloemen zijn wit, rose, rood of (lila) paars. U kunt de verschillende Astersoorten ook combineren voor een lange bloei in uw tuin of tuinborder.

Borders inrichten met Asters

Ontdek ook de kant-en-klare borderpakketten Asters van Yarinde. Hierin hebben wij verschillende aster soorten gecombineerd met bijpassende tuinplanten. U kunt elk borderpakket in meervoud bestellen of combineren met de andere borderpakketten van Yarinde. Ontdek alle borderpakketten - populaire tuinplanten. Heeft u toch nog een vraag of zou u een foto van uw Aster willen delen? Neem dan contact met ons op. Gaat u uw borders opnieuw inrichten met planten? Lees dan ook onze populaire blog met tips voor tuinborders inrichten

Blijf op de hoogte met tips en weetjes over borderplannen en tuinplanten.