De Nederlandse naam is Taxus en behoort tot de familie van de Taxaceae. De kleur van de bladeren zijn goudgeel gerand, waardoor deze Taxus soort een hoge sierwaarde in uw tuin heeft. De volwassen hoogte van deze conifeer is ca. 4.00 meter. De Taxus verdraagt een temperatuur tot -20 graden Celsius en blijft de gehele winter groen. De taxus laat zich gemakkelijk snoeien en kan goed als haag worden aangeplant.
Aanplanting
De Taxus baccata 'Dovastonii Aurea' is geschikt voor een soortrijke aanplant. Bijvoorbeeld voor aanplant in windbeschutte (stads)tuinen en openbaar groen. Deze heester slaat vrij traag aan. De Taxus baccata 'Dovastonii Aurea' staat graag in een vochthoudende tot vochtige, humusrijke grond met een neutrale tot basische zuurgraad (pH = 7 - 9). Verlangt een plekje in de zon of halfschaduw en verdraagt zomerse hitte redelijk, mits de standplaats voldoende vochtig of schaduwrijk is. Ze kan bij nachtvorst in april-mei schade oplopen. Deze plant is in haar jonge jaren eenvoudig met allerlei vaste planten te combineren.
Snoeien
Een taxus kan het beste eenmaal per jaar worden gesnoeid. Dit kan in mei of in september. Als u in het voorjaar snoeit (eigenlijk heet het snoeien 'scheren'), wordt de Taxus in het voorjaar weer mooi. Snoei een taxus op dezelfde manier als andere groenblijvende haagplanten. Om ervoor te zorgen dat het zonlicht ook de onderkant van de heg kan bereiken, snoei u de haag bovenaan wat smaller. Onderaan is de haag dan breder en vangt het ook zon. Door ervaring leert u een haag mooi strak te snoeien. U kunt hier natuurlijk ook een waterpas voor gebruiken. Fouten maken is trouwens niet erg in de tuin!
Bijzonderheden
De knoptaxusfamillie (Cephalotaxaceae) is een kleine familie van de coniferen. Er bestaan ongeveer 20 verschillende Knoptaxus soorten. De Taxus wordt ook wel venijnboom genoemd. Deze coniferen komen uit Europa, Azië en delen van Afrika.
Combineren
U kunt verschillende coniferen combineren voor een mooi 'wilde' uitstraling in uw tuin. De Knoptaxus is mooi in combinatie met: buxus soorten of in combinatie met taxus soorten. Ook andere groenblijvende haagplanten staan natuurlijk mooi met deze soort. Bijvoorbeeld de Laurier Prunus haagplanten
Plantnummer: | 1004 |
---|---|
Maximale groeihoogte (in CM): | 400 |
Altijd groen?: | Ja |
Vochtigheid grond: | Vochthoudend-vochtig |
Positie in de tuin: | Halfschaduw / zon |
Bladkleur: | Geel |
winterhard: | Ja |
Wat voor soort grond past erbij?: | Neutraal tot basisch |
Plantenfamilie: | Taxaceae |
Nederlandse naam: | Taxus |
Geslacht: | Taxus |
Giftig: | Ja |
Snoeiperiode: | Maart |
pH waarde: | 7-9 |
Plantdichtheid Aantal planten per m2: | 1-3 |
Haagplanten per strekkende meter: | 1-3 |
Type tuin : | Alle |
Wintergroen: | ja |