Heeft u ook een foto van deze Vlinderstruik - Buddleja davidii 'Black Knight' die wij mogen gebruiken? Email gids@yarinde.nl
U zoekt een mooie vlinderstruik? De vlinderstruik Buddleja davidii 'Black Knight' ziet u niet voor niets graag in uw tuin terug. Nederlandse naam is Vlinderstruik en behoort tot de familie van de Buddlejaceae. De bloemen zijn waanzinnig mooi donkerpaars of donkerviolet en bloeien van ca. augustus tot en met september. De bladeren zijn donkergroen van kleur. De volwassen hoogte van deze middelgrote heester is ca. 2.50 meter. De Vlinderstruik verdraagt een temperatuur tot -20 graden Celsius en heeft een opvallende bloeiwijze.
Aanplanten
Deze Vlinderstruik Buddleja davidii 'Black Knight' soort heeft vanwege de bloeiwijze een grote sierwaarde, bijvoorbeeld als accentplant in uw tuin. Deze plant staat graag in een matig voedselrijke, droge tot vochthoudende, zandige bodem. Deze plant heeft een voorkeur voor neutrale tot basische grond (ph = 7 - 9). Verlangt in uw tuin een plek in de zon en verdraagt zomerse warmte redelijk, mits de standplaats voldoende vochthoudend is. Kan bij nachtvorst in april-mei schade oplopen. Deze plant is goed te combineren met 'borderplanten', zolang die er niet te dicht op staan.
Bijzonderheden
De Buddleja davidii 'Black Knight' bloeit op 1-jarig hout in de kleur paars. Wanneer de struik er hierdoor wat rommelig uit gaat zien, snoeit u de takken tot circa 50 cm boven de grond weg. Vlinderstruiken trekken verschillende insecten-, zoals bijensoorten aan.
Snoeien en verzorging
Snoei uw vlinderstruik na de winter terug tot een hoogte van 30 tot 50 cm. Snoei nooit in de winter, omdat dan de 'binnenkant' van de gesnoeide twijgen kunnen bevriezen. Uw vlinderstruik zal meteen weer gaan uitlopen op de kleine twijgen en scheuten. De vlinderstruiken zijn snelle groeiers dus aan het einde van het seizoen zal uw struik weer net zo groot zijn. Aan het einde van de zomer, zo rond augustus verschijnen de bloempluimen. Daar onder zitten alweer nieuwe bloemknoppen te wachten. Wanneer u dus de volgroeiende en uitgebloeide bloemen wegsnoeit, stimuleert u de nieuwe bloemknoppen. Zo blijft uw vlinderstruik bloeien tot helemaal aan oktober!
Plantnummer: | 1108 |
---|---|
Maximale groeihoogte (in CM): | 250 |
Altijd groen?: | Nee |
Bloeimaand: | Augustus, September |
Vochtigheid grond: | Droog-vochthoudend |
Positie in de tuin: | Zon |
Bladkleur: | Groen |
Bloemkleur: | Paars |
Wat voor soort grond past erbij?: | Neutraal tot basisch |
Plantenfamilie: | Buddlejaceae |
Nederlandse naam: | Vlinderstruik |
Geslacht: | Buddleja |
Plantdichtheid Aantal planten per m2: | 1-2 |